תבלינים: 10 טיפים מעשיים

16.07.2014 / פורסם בתזונה נכונה
תבלינים בריאים

כך תפיקו מהתבלינים שלכן את המיטב

  1. תבלינים טחונים כדאי להוסיף כמה דקות לפני סיום הבישול. למה? כי שטח הפנים שלהם גדול, ולכן הוספת הטעם נעשית במהירות.
  1. כדאי לערבב את התבלינים עם מעט שמן בריא. למה? כי מולקולות הרי מסיסות בשומנים והתוצאה היא ניצול אופטימלי של הריחות והטעמים הטמונים בתבלין.
  1. מומלץ לנסות לקלות חלק מהתבלינים. למה? כי בחלק מהתבלינים הקלייה מדגישה את הטעם.
  1. המלחה כדאי לעשות רק בסוף הבישול. למה? יש תבלינים שזקוקים לזמן כדי להתפתח בתבשיל, בעוד שמלח נותן טעם מיידי. כן, וזה גם מפחית את כמות הנתרן בתבשיל.
  1. הוספת מים לתבשיל אמורה להיות הדרגתית. למה? כדי למנוע דילול של הטעמים. אם אין ברירה – אפשר להוסיף מים בסוף.
  1. הקפאת עשבי תיבול כמו פטרוזיליה ונענע מומלץ לעשות יחד עם שמן זית. למה? זה גם מונע השחרה של העשבים וגם נוח לשימוש כרוטב מוכן. אני ממליצה על שימוש בצנצנת זכוכית.
  1. נסו מדי פעם לטחון את התבלינים בבית. למה? תבלין שנרכש כשהוא כבר טחון איבד חלק מהארומטיות שלו. וזה גם יותר כיף לטחון בבית.
  1. עשבי תיבול טריים מוסיפים בסוף הבישול. למה? בניגוד לעשבי התיבול המיובשים, עשבי התיבול הטריים עשויים לאבד מטעמם בהוספה מוקדמת מדי לבישול.
  1. תיבלון ראשוני עושים בכמות מינימלית. למה? טעמם של תבלינים מתחזק במהלך הבישול, אז לא כדאי להגזים. העצה הזו נכונה במיוחד בשימוש בתבלין חדש שלא התנסיתן בו בעבר.
  2. התאימו את התבלינים לאנשים. למה? ישנם תבלינים מרגיעים (אניס, ינסון) וישנם תבלינים חזקים ( פפריקה, קינמון). יש תבלינים בעלי השפעה חזקה על גופנו (לחץ דם, מערכת העיכול וכדומה). בדקי שהתבלין מתאים לכל בני המשפחה.

ועוד טיפ לסיום: אין כמו סיבוב בשוק כדי ללמוד על תבלינים, להיחשף לריחות וטעמים חדשים ולקבל השראה.

כתבה רגדה ברקת, תזונאית המרכז לבריאות לב האישה

מתויג ב: ,

כתיבת תגובה

TOP